еМагазин
Image default
Локално

Полицајци пукале во воздух за да се одбранат од насилници во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.А.(35), С.Х.(21) и К.Х.(23), тројцата од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, информира МВР.

На 08.01.2020 на ул.,,Бетовенова“ пријавените упатувале закани кон А.М., но по предупредување од страна на полициски службеници заминале и по кратко време се вратиле и со остар предмет упатувале закани кон полициските службеници и кон А.М..

Притоа, полициските службеници испукале еден куршум во воздух како предупредување.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Опожарено возило на јавен обвинител, а пред еден месец гумите му биле исечени со нож

Редакција

Во тоалет на казино во трговски центар во Скопје пронајден пиштол кој му припаѓал на полицаец

Редакција

Скопјанец пријавил физички напад врз ќерката од соученичка

Никола Осило