еМагазин
Image default
Локално

Полицијата „ловеше“ несовесни пешаци во Штип и Струмица

На 10.07.2019 година во периодот од 08.00 до 13.00 часот СВР Штип спроведе засилена акциска контрола на прекршоци кои ги прават пешаците. Во акцијата констатирани се 25 прекршоци за кои се издадени 16 мандатни платни налози и девет пешаци писмено се предупредени, информира МВР.

Санкционирани се и осум останати прекршоци.

Истиот ден, во периодот од 08.00 до 13.00 часот на подрачјето на СВР Струмица е спроведена акциска контрола со цел откривање на прекршоци кои ги прават пешаците.

Во акцијата констатирани се 17 прекршоци за кои се издадени 17 прекршочни платни налози.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со „Голф“ влетал во објект во Стојаково

Никола Осило

Хаос во кафана во Демир Капија: Гостите ги гаѓал со шишиња

Никола Осило

Tрагедија: Градежен работник почина по пад од куќа во Радишани

Никола Осило