еМагазин
Image default
Локално

Полицијата откри нива со 45 стебла марихуана близу Велес

На 14.08.2019 од страна на полициските службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје во м.в.„Шорка“, во непосредна близина на Велес, пронајдени се 45 стебла марихуана, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Голем интерес за акцијата за бесплатен приклучок на Снабдување со топлина Балкан Енеџи

Редакција

(Галерија) Патека за одење боси во Градски парк: Волонтери од Германија направија преубаво катче

Редакција

МВР кривично го гони екс-градоначалникот на Македонски брод и уште шест лица за „присвојување“ извор на вода

Никола Осило