еМагазин
Image default
Локално

Полицијата зачестено открива мешавина од парацетамол и кофеин кај дилерите

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против Б.Е.(47) од Тетово, за сторено  кривично  дело “неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, информира МВР.

На 19.10.2018 година во периодот од 16,30 до 18,00 часот од страна на полициски службеници при извршен претрес во домот и помошните простории на пријавениот пронајдени и одземени се 42,5 грама хероин, 119 грама мешавина од парацетамол и кофеин, хартија со остатоци од хероин  и кокаин, како и две дигитални ваги, од кои една со остатоци од хероин и кокаин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мешавината од кофеин и парацетамол „омилена дрога“ на скопските дилери

Што „шмркаат“ Македонците: Кај дилер откриени 10 грама кокаин и 285 грама парацетамол и кофеин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Рачна бомба поставена кај кафуле во центарот на Прилеп

Редакција

Утре без струја ќе останат Гевгелија, Дојран и околината

Редакција

Четири лица тепале брачен пар на улица во Скопје

Никола Осило