еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Помеѓу загинатите и син на пратеник на СДСМ од Гостивар

Пратеничката група на СДСМ за „Телма“ потврди дека помеѓу загинатите во тешката сообраќајна несреќа е и Јовица Трпевски, син на пратеникот Благојче Трпевски од Гостивар.

Тој е една од 13 жртви во страшната сообраќајна несреќа што доцна попладнево се случи на автопатот Скопје – Тетово.

Седум тела се однесени на Институтот за судска медицина.

Од 32 повредени лица, седум се во живото-загрозувачка состојба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Владата ги прогласи 14 и 15 февруари за денови на жалост

Детали од Обвинителство за тешката автобуска несреќа на патот Скопје-Тетово

Заев: Нема зборови што можат да бидат утеха, ги мобилизираме сите сили и капацитети

(Фото) Листа на имиња на повредените во трагичната несреќа, скопјани се нудат за помош на нивните роднини

Голема трагедија: Бројот на загинати во сообраќајката на патот Скопје-Тетово е 13

Шоферот е во стабилна состојба, најголем дел од загинатите се од Гостивар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Кои села се отсечени и кои патишта се непреодни поради новите врнежи од снег

Редакција

„Марковски компани“ го доби тендерот на ЕСМ за машински интервенции во РЕК Битола вреден 287.000 евра

Никола Осило

Рускоска: Интерпол не сака да објави потерници за Груевски и Бошковски

Редакција