еМагазин
Image default
Балкан

Помеѓу загинатите во авионската несреќа во Етиопија и државјанин на Србија: Хуманитарец со големо искуство

Помеѓу загинатите 157 патници во авионот кој се сруши набрзо по полетувањто во Етиопија, бил и српскиот државјанин Ѓорѓе Вдовиќ (54) вработен во Светската програма за храна при Обединетите Нации, пишува српски „Блиц“.

Според пишувањето на Блиц, тој работел како хуманитарец долги години, а во иднина посакувал да го капитализира знаењето.

Во денешната авионска несреќа во Етиопија загинаа 149 патници и осум членови на екипажот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Авионска несреќа во Етиопија, ниту еден од 157. патници не преживеа

Фото: Спутник

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија ги кажа условите за датум за ЕУ: Скопје да не бара признавање на македонско малцинство

Никола Осило

Каменос ќе оди и да протестира: Ќе направиме сѐ да го блокираме Договорот од Преспа

Никола Осило

Договорот од Преспа веројатно на средината на февруари или почетокот на март ќе дојде на ратификација во грчкиот парламент

Редакција