еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Поради корона вирусот: Се забранува меѓународен автобуски превоз кон и од ризичните земји

Како една од мерките против ширењето на корона вирусот Владата забрани организиран меѓународен автобуски превоз  (автобус, комбе, минибус и сл.) кон високо ризичните земји согласно Листата на Светската здравствена организација (СЗО), како и од тие земји кон нашата држава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се обврските на авиокомпаниите кон патниците кои слетуваат, согласно новите зајакнати мерки на Владата за заштита од корона вирусот

Превентивно од корона вирусот: Како правилно да се самоизолирате дома?

Влада: Да се одложат хируршките интервенции каде што постои можност и посетите на специјалист

Поради корона вирусот во Дебар и Центар Жупа можно воведување карантин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) На момчето што го фати крстот во Штип се обидоа да му го земат

Редакција

Судењето за „Титаник 3“ на СЈО, почна од почеток, продолжува на 18 октомври

Редакција

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на М.Ж. Транспорт за набавка на горива вреден 3,2 милиони евра

Редакција