еМагазин
Image default
Македонија

Поради магла повторно пренасочени летовите од охридскиот аеродром

Поради магла повторно откажани полетувањата и слетувањата на охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“.

Слетувањето на авионот од Виена утрово во 7:50 е откажано. Откажано е и полетувањето за Виена во 08:20 часот. Истиот е пренасочен кон аеродромот во Скопје.

Пренасочнување на летови од охридскиот аеродром имаше и завчера, кога беше пренасочен летот од Охрид за Дортмунд од истите причини.

Од „ТАВ аеродроми“ ги повикуваат патниците за сите информации да ги следат објавите на нивната официјална интернет-страница.

Фото: ТАВ Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мијалков со ново писмо до Мицкоски: Хан и Дорис Пак те прочитаа дека си лажен патриот, твојата бламажа е од светски рамки

Редакција

Филипче: Нема ниту една причина за некаков ризик или паника за корона вирусот во нашата држава

Редакција

Владата не се меша во работата на ИВЗ, велат од таму за обвинувањата на Реџепи

Редакција