еМагазин
Image default
Локално

Поради националната трагедија, Неготино и Демир Капија ги откажуваат сите настани за „Св.Трифун“

Општина Неготино ги информира граѓаните дека, поради денешниот трагичен настан кој ја потресе цела држава се откажуваат сите планирани настани и активности по повод „Свети Трифун.

Општина Неготино, градоначалникот Тони Делков и Советот на Општината до семејствата на загинатите упатуваат сочуство за нивната огромна загуба.

Културно-забавниот дел се откажува и во Демир Капија. Ќе се одржи само велосипедската тура и ќе биде во чест на загинатите во сообрсќајката.

МИА

Владата ги прогласи 14 и 15 февруари за денови на жалост

(Фото) Листа на имиња на повредените во трагичната несреќа, скопјани се нудат за помош на нивните роднини

Помеѓу загинатите и син на пратеник на СДСМ од Гостивар

Детали од Обвинителство за тешката автобуска несреќа на патот Скопје-Тетово

Шоферот е во стабилна состојба, најголем дел од загинатите се од Гостивар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зачестени физички напади во Скопје

Никола Осило

Скопјанец тепал сограѓанин поради должничко-доверителски односи

Никола Осило

Масовна тепачка во Охрид за новогодишната ноќ

Никола Осило