еМагазин
Image default
Македонија

Поради отстуство на Оља Ристова, одложено рочиштето за „Титаник 3“

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е одложено за 13 ноември.

Во предметот се обвинети пратеникот на ДУИ Ејуп Алими и Исмет Гури за изборни нерегуларности во Општина Чаир.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Втор инцидент во Tетовската клиничка болница: Лекар нападнал пациент

Редакција

Хан не верува дека Груевски ќе биде екстрадиран од Унгарија

Редакција

Независен: Социјалдемократи на Северна Македонија ново име на СДСМ?

Редакција