еМагазин
Image default
Локално

Поранешен љубовник нападнал скопјанка и нејзиниот нов партнер

На 31.12.2018 година во 18.00 часот Д.Ј.(32) од Скопје пријавила дека околу 15.20 часот пред угостителски објект на улица “Њу Делхиска” додека била со Т.Т.(35) биле физички нападнати од И.В.(40) од Скопје. Спред пријавеното, причината за физичкиот напад е тоа што пред еден месец Д.Ј. ја прекинала љубовната врска со сторителот, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец превртувал маси и се заканувал во ноќен клуб на улица Јордан Мијалков

Никола Осило

Обилни врнежи од снег во Македонија: Отежнат сообраќај на Плетвар и Стража

Никола Осило

Измамник им земал по 400 евра за работна виза за Германија