еМагазин
Image default
Македонија

Поранешниот американски амбасадор во Скопје, Рикер е новиот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија?

Поранешниот американски амбасадор во Скопје, Филип Рикер е новиот помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија, објави грчкиот весник „Катимерини“, без притоа да е наведен изворот на информацијата, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчкиот весник, Рикер доаѓа на местото на Вес Мичел, а должноста ќе ја презеде во март.

МИА/Фото: ДУИ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

СЈО бара притвор за Мијалков и за случајот „Империја“

Редакција

Официјално е постигната коалиција меѓу Алијансата за Албанците и Алтернатива

Редакција

Заев со сопругата ќе оди на прием кај Трамп, ќе има ли и прва средба со Мицотакис во Њујорк?

Редакција