еМагазин
Image default
Македонија

Поранешниот директор на БЈБ, Чавков од безбедносни причини префрлен во затворот во Штип

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Митко Чавков, од истражниот затвор Скопје во скопско Шуто Оризари e преместен во затворот во Штип.

Како што објавија медиумите, Чавков од затворот во Шуто Оризари претходно бил преместен во затворот Идризово, по негово барање, но веднаш потоа, поради безбедносни причини, без повеќе детали за тоа, бил пренесен во затворот во Штип.

Тој е во затвор по пресудата за настаните во македонското Собрание од 27. април, со која беше осуден на 18 години затворска казна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Чавков не се сеќава за деталите од апсењето на Љубе Бошкоски

Чавков нема вила, неговта одбрана до судот приложи извод од катастарот на Халкидики

Чавков на Фејсбук: Казната е драконска, вилата на Халкидики ако ја најдете ја поклонувам

Фото: Чавков/Фејсбук/МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ДИК: До 15 часот гласале 396.252 граѓани или 28,89 отсто

Редакција

Силјановска отвори Твитер профил: „Стево чувај се!„

Редакција

Во Охрид, Струга, Битола и Ресен почуствувани земјотреси кои се случија во грчко Кожани

Редакција