еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Поранешниот министер за финансии Драган Тевдовски им се врати на студентите

Поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски им се врати на студентите на Економскиот факултет, каде што работи како професор.

Тој денеска на неговиот Инстаграм-профил објави фотографија од часот, при што потсетува дека три години бил отсутен од студентската катедра.

„Настава по Квантитативни методи во финансии повторно после три години“, напиша Тевдовски на Инстаграм-профилот.

фото: Инстаграм/Тевдовски/Министерство за финансии

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Малиот Лис Бериша пример дека Балканот може да учи од врвните македонски доктори

Никола Осило

Единаесет новозаболени од морбили, тројца хоспитализирани

Редакција

Груевски: „Браво Вардар! Непријатни мигови за оние кои посакуваат распад на клубот“

Никола Осило