еМагазин
Image default
Македонија

Поранешниот заменик министер за образование и наука, Атанасов дал оставка од ЦО на СДСМ

Поранешниот заменик министер за образование и наука, Петар Атанасов, на Твитер информира дека поднел писмена оставка како член на Централниот одбор (ЦО) на СДСМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Која е Елизабета Наумовска, новиот заменик-министер за образование и наука

Каков имот пријавила Елизабета Наумовска, новиот заменик министер за образование и наука

Фото: Фејсбук/Атанасов

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Осумднeвен притвор за браќата кои претепаа лекар во Тетово

Никола Осило

И Коѕијас објасни зошто на референдумот немаше цензус, но и дека истиот не е услов

Редакција

Промовирана Повелбата на Европската федерација за условите за работа на новинарите

Редакција