еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Пораст на заболените од сифилис во Македонија

Во 2018 година пријавени се 8 случаи на сифилис што е двојно повеќе во споредба со претходната година, покажуваат најновите податоци на Институтот за јавно здравје.

Во претходните десет години се регистрираат поединечни случаи, најголем број на заболени лица се регистрирани во 2010 година.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филипче: Добрите вести се предвесник дека овој тежок период има крај и заедно ќе успееме да надминеме

Редакција

(Видео) Од психолозите за Вас: Негативни емоции и зголемена загриженост се сосема нормални

Редакција

МВР објави телефонски броеви за психолошка поддршка на полициските службеници

Редакција