еМагазин
Image default
Бизнис

Поразително: Увезуваме 22 милиони литри вода, а извезуваме 3 милиони литри

Во нашата земја се произведуваат околу 737 милиони литри минерална вода, газирана и негазирана, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

Од нашата земја се извезуваат околу 3 милиони литри минерална и газирана вода, а се увезуваат околу 22 милиони литри.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Основниот суд – Скопје 1 распиша тендер за набавка на лимузина

Никола Осило

Гувернерката Ангеловска-Бежовска: Депозитите на граѓаните се безбедни, нема потреба од никаков страв

Редакција

Кои се членовите на Одборот на директори на Витаминка

Редакција