еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Која е Санела Шкријељ, новата заменик министерка за труд и социјална политика

Санела Шкријељ е новата заменик министерка за труд и социјална политика во техничката влада.

Приватно

Родена е на 22.04 1981 година.

Какво образование има

Таа е дипломиран психолог. Дипломирала на Филозофскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

Работно искуство

На функцијата доаѓа од позицијата шефица на Кабинетот на поранешната министерка за труд и социјална политика, Мила Царовска.

Од 2008 до 2010 година работи во УСАИД на проект за рециклирање.

Од 2007 до 2008 година работи во УНДП Македонија, Партнерство за развој на заедници.

Од 2006 до 2007 година е во УНДП, работи на проект за посредување на вработување на млади.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОРТРЕТ: Која е Гордана Димитриеска Кочоска, новата заменик министерка за финансии

ПОРТРЕТ: Која е Славјанка Петровска, заменик министерката за внатрешни работи

ПОРТРЕТ: Кој е Цветан Трипуновски, новиот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство

ПОРТРЕТ: Која е Невенка Стаменковска Стојковски, новиот заменик министер за информатичко општество и администрација

Фото: Фејсбук/Шкријељ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шефот на унгарската дипломатија за „Ле Монд“: Го транспортиравме Груевски од Тирана до Будимпешта од безбедносни причини

Редакција

Кои се тие функционери кои не ги фатила „метлата“, а местеле милионски тендери, за кои зборува поранешниот советник на Тевдовски, Јовановиќ?

Редакција

(Фото) Роби „Телекабел“ го означи стартот на новиот мобилен оператор: Го има првиот број со префикс 074

Редакција