еМагазин
Image default
Бизнис

Пошта на Северна Македонија го доби тендерот на Јавното обвинителство за поштенски услуги вреден 102.000 евра

Јавното обвинителство по распишаниот тендер за набавка на поштенски услуги склучи договор со АД за поштенски сообраќај Пошта на Северна Македонија во државна сопственост.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 6.300.000 денари или околу 102.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Руд-коп“ го доби тендерот на ЕСМ за ископ на јаглен во РЕК Битола вреден 5,5 милиони евра

Никола Осило

Стопанска банка Скопје ја зголеми добивката за 37,7%

Никола Осило

Народна банка очекува пораст на БДП од 3,5 отсто

Никола Осило