еМагазин
Image default
Бизнис

„Пошта“: Пратките кон Кина се стопирани, од таму редовно пристигнуваат во државата

„Пошта„ информираше дека поради ширењето на коронавирусот во Народна Република Кина, авиокомпаниите кои покрај превозот на патници вршат и транспорт на поштенски пратки за Кина, имаат воспоставено привремена забрана за летовите кон и од Кина.

„Заради тоа, испраќање на поштенски пратки од нашата земја кон примачи на подрачје на Кина, нема да се врши во наредниот период. Поради тоа, ги молиме корисниците на услугите на Пошта за разбирање, а за сите промени навремено ќе ве известиме. Пратките од Народна Република Кина кои сé уште пристигнуваат се доставуваат според вообичаената динамика,“ информираат од „Пошта“.

Вкупниот број на луѓе кои починале од последици од новиот коронавирус во Кина се зголеми на 1.310, а бројот на заразени на 48.206.

За само еден ден, бројот на жртви од новиот коронавирус во кинеската провинција Хубеи нагло се зголеми за 242, но нагло порасна и бројот на заразени – за 14.840.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нагло зголемен бројот за само еден ден: 242 жртви и 14.480 заразени со коронавирусот во Кина

(Видео) Се што треба да знаете за коронавирусот: Едукативно видео на Светската здравствена организација

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кандидатката на Сергеј Самсоненко и „Руле турс“ именувана за член на Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола

Редакција

Цената на автопатот Кичево-Охрид порасна за 179 милиони долари

Редакција

Кои се новите членови на Управниот одбор на Стопанска комора на Македонија

Редакција