еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА

Поскапеле угостителските услуги

Според податоците на Државниот завод за статистика, цените на угостителските услуги во јуни 2019 година, во споредба со мај 2019 година се зголемиле за 0.2 %.

Споредено по групи на услуги, зголемување е забележано во групите храна за 0.3 % и ноќевања за 0.1 %.

Цените на угостителските услуги во јуни 2019 година, во однос на истиот месец од претходната година се зголемени за 1.5 %.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три компании од Скопје и една од Тетово ја зголемиле цената: Поскапен еден тип на леб

Редакција

Истражување: Дневниот студентски оброк 61 денар, 33 отсто имале искуство со корупција во домовите

Редакција

Што ќе бараат работниците на денешниот марш за работнички права

Редакција