еМагазин
Image default
БЕСПАРИЦА

Поскапеле кафаните

Според податоците на Државниот завод за статистика, цените на угостителските услуги во јуни 2018 година, во однос на истиот месец од претходната година се зголемиле за 1.6 %.

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари – јуни 2018 година, во однос на истиот период од минатата година, е зголемен за 1.6 %, додека во однос на декември 2017 година е зголемен за 1 %.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Доцни платата на просветните работници

Редакција

„Поскапеле“ кафаните

Никола Осило

Бесплатни банкарски сметки за ранливите категории на граѓани

Редакција