еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Поточиња 2019” на 30. и 31. март во Македонска опера и балет

Популарниот детски фестивал „Поточиња” по 16. пат ќе се одржи на 30. и 31. март 2019 година на сцената на Македонската опера и балет.

Распеаните и разиграни учесници на публиката ќе претстават уште една нова фестивалска приказна исполнета со 15 нови детски песни. Програмата ќе биде збогатена со специјално изработени анимирани цртани филмови соодветни за секоја тема од песните кои ќе бидат изведени.

Домаќин на публиката и оваа година ќе биде актерот Мартин Јорданоски кој ќе ги води дечињата низ приказната на Поточиња во улогата на маскотата Поки.

Од организаторот, Пап продукција, информираат дека сѐ е подготвено за уште една голема детска забава и дека на репертоарот се закажани шест претстави со почеток од 11:00, 13:00 и 19:00 часот во двата дена.

Билетите по цена од 250 денари може да се набават во Југотон, Билетарата на МОБ и онлајн на www.jugoton.mk и www.babyshop.mk.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Отсега, вашето омилено Старбакс кафе заедно со Виталиа мусли…

Никола Осило

Македонец меѓу најдобрите лекари, избрани на интернет гласање во Бугарија

Редакција

Марина Костова и Емин Аземи добитници на годинашната награда „Мито Хаџи Василев – Јасмин”

Редакција