еМагазин
Image default
Македонија

На интернет петиција за поддршка на просветниот инспектор Ѓорги Илиевски

На интернет е покренета петиција за поддршка на просветниот инспектор Ѓорги Илиевски.

Станува збор за инспекторот кој соопшти дека неколку функционери незаконски се стекнале со факултетски звања на Државниот универзитет во Тетово.

По изнесувањето на овие информаци, Дисциплинската комисија при Државниот просветен инспекторат предложи тој да биде казнет, а тој изјави дека очекува директорот да му даде отказ на шест месеци пред пензија.

Петицијата потпишете ја ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Браво за храброста на инспекторов!: Твитерџиите со подршка за Илиевски кој обелодени дека владини функционери незаконски напредувале во академската кариера

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски добивал закани: Ме тераа да молчам за аферата на Тетовскиот Универзитет

Вонредна инспекција на Универзитетот во Тетово: Како владини функционери напредувале во кариерата?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уапсените борци на ИД биле радикализирани од оџата Мемиши, од чаирската џамија Тутунсуз

Редакција

Судење за „27 април„: Се гледаше снимка од „борбата“ меѓу лицата со фантомки и дел од обезбедувањето

Никола Осило

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме тоа

Редакција