еМагазин
Image default
Да помогнеме

Потребна е помош: Исчезна скопјанец кој боледува од Паркинсова болест

На 08.07.2019 година во 17.00 часот во Полициската станица Центар, М.В.(66) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот брат М.В.(73), кој боледува од Паркинсонова болест, информира МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Виз Ер“ скопски маратон преку партнерство со GivenGain цели кон поддршка на оние кои им треба помош

Редакција

Голема хуманитарна акција за донирање храна за социјално загрозени граѓани

Редакција

Давид Мартиновски Исоски: Сите мои мечти и соништа се стопија во еден и единствен, да оздравам

Редакција