еМагазин
Image default
Да помогнеме

Потребна е помош на самохрана мајка: Борба со болест, развод, повторна бременост

На самохрана мајка чија животна приказна е како филм (борба со болест, развод, има едно детенце и бремена е со второ) потребна и е помош, се вели во апелот на социјалните мрежи.

„Сите кои можете да донирате некои од овие работи: стар лаптоп или таблет за да и пушта на ќеркичката цртани филмови, столче за хранење и детско седиште за во кола, ве молам контактирајте со жената која се заложи да и помогне на тел: 072 237 038 само преку смс порака,“ се вели во апелот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Маја Рековиќ: Луѓе ми требате потребен ми е донор, вашите пет милилитри крв ми значат многу

Редакција

Потребни се лупи за Давид и Катерина кои имаат оштетен вид

Редакција

(Видео) Една од десетината во светот: Христина живее со „синдром на свеќа“ кој и создава здравствени проблеми

Редакција