еМагазин
Image default
Да помогнеме

Потребни се средства за операција на очите на Горазд Арсовски

Александра Илијева Арсовска на нејзиниот фејсбук-профил објави апел за помош за нејзиниот син Горазд Арсовски.

„На мојот син Горазд Арсовски му е потребна операција на очните нерви со вградување на импланти на истите. Операцијата ќе биде почетокот на септември во градот Уфа, Русија“, се вели во апелот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Изгубена е жена која боледува од Алцхајмерова болест

Редакција

Да помогнеме детето да се спаси: Четиригодишната Симона боледува од акутна нелимфобластна леукемија

Редакција

Потребни се лупи за Давид и Катерина кои имаат оштетен вид

Редакција