еМагазин
Image default
Да помогнеме

Потребни се средства за Симона за втор третман со матични клетки

Симона е 25 годишна девојка од Скопје која боледува од фридрикова атаксија (нарушување на нервниот систем и немање на рамнотежа на телото).

По собирањето на средства за третман со матични клетки таа има напредок во говорот, повеќе сила и може да застане на нозе со малку помош, вели таа за еМагазин.

Сега и се потребни средства за втор третман и потребни се донации.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Половина од сумата за лекување на Симона Николова е собрана, потребни се уште средства

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хотел Македонија-Макоил од Стар Дојран повторно понуди бесплатно сместување за деца со посебни потреби и социјално загорозени деца

(Фото) Да купиме акции од ученичка компанија од Берово, за да ги брендираат локалните малешевски производи

Редакција

Уметниците ќе донираат уметнички слики за помош во Грција

Редакција