еМагазин
Image default
Да помогнеме

Потребните средства за погреб на Цобе се собраа

„Вистински дела на љубезноста“ информираа дека потребните средства за погребот на чичко Цобе се собрани.

Чичко Цобе почина на 2 август, но речиси два месеци не можеше да се изврши погребот, бидејќи недостасуваа 4.000 денари.

По хуманитарната акција на граѓаните, донација на опрема и минимални барања од погребалното претпријатие Бутел, Цобе ќе биде закопан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Веќе два месеци не можат да го погребат Цобе, зашто недостасуваат 4.000 денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На штитеници кои од домот „Ранка Милановиќ“ преминуваат во мали групни домови им треба облека

Редакција

Храната што ви остана од Бадник и Божиќ може да ја донирате во хуманитарни цели во „Дуња“

Редакција

Хуманитарен базар во училиштето „Нова“ за помош на Дневниот центар за деца на улица

Редакција