еМагазин
Image default
Да помогнеме

Потребно е млеко: Мајка сo неухранети близначиња завршиле во болница во Велес

Вистински дела на љубезноста на нивниот твитер-профил споделија информација дека е потребно млеко за мајка и близначиња поради неухранетост

„Велешани итно е потребно млеко за близначиња стари 40 дена. Мајката со бебињата завршува во болница поради неухранетост. Не исконтактира патронажната сестра од Велес дека се работи за петчлено семејство и со детенце од 2 години. Семејството буквално гладува. Потребна е и храна за нив“, велат од таму.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Возачот што почина на Стража животот воопшто не го штедел: Да помогнеме на семејството

Редакција

Советот на странски инвеститори организира „Светски пикник“ во Градски парк во Скопје, в недела

Редакција

(Фото) Се бара хакер да го хакне телефонот на исчезнато момче, мајката моли за помош

Редакција