еМагазин
Image default
Балкан

Потресни детали од несреќата кај Ниш: Три лица починале на лице место, две при операција

Српскиот весник Блиц објави дека три од загинатите лица починале на лице место на несреќата во близина на Ниш, во која воз удри во автобус, а две лица, девојка и жена починале при операција.

Според Блиц,  има уште неколку потешко повредени лица и не се знае дали сите ќе преживеат.

Како што пренесува српскиот весник, една жена од шок колабирала пред болницата, откако дознала за загубата.

Во сообраќајката тешко е повреден и шоферот.

Фото: Вечерње новости

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Трагедија кај Ниш: Воз удри во автобус со деца, се пребројуваат жртвите

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Аеродромот „Македонија“ во Солун ќе добие нов изглед

Редакција

Рама го прозва македонскиот претседател: Не е праведно Пендаровски да бара раздвојување од Албанија на патот за ЕУ

Никола Осило

Во Бугарија уапсен Романец во врска со убиството на новинарката Маринова

Редакција