еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Потврдено: Папата Франциск на 7 мај ќе ја посети Македонија

Од Владата денеска потврдија дека папата Франциск на 7 мај ќе ја посети Македонија.

„Неговата Светост Папата Франциск, прифаќајќи ја поканата на највисоките Власти на Државата и на Католичката Црква, ќе оствари Апостолско патување во Република Македонија, на 7 мај 2019 година, при што ќе го посети градот Скопје – родниот град на света Мајка Тереза.

Програмата на посетата ќе биде објавена благовремено. Претходно Папата Франциск ќе оствари Апостолско патување во Бугарија од 5 до 7 мај, каде ќе ги посети градовите Софија и Раковски“, информираат од Владата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Џентлмените возеа мотори низ Скопје за да ја подигнат свесноста за машкото здравје

Редакција

(Фото) Снежна зимска идила на Попова Шапка

Редакција

(Галерија) Кој дојде на одбележување на роденденот на кралицата Елизабета во Британската амбасада

Редакција