еМагазин
Image default
Локално

Повреден рудар од пробиштипскиот рудник Булмак

На 12.02.2019 година во Полициска станица Пробиштип, од Итна медицинска помош било пријавено дека во 02.55 кај нив бил донесен Б.Б.(56) од с. Злетово, пробиштипско, кој се здобил со повреди при работа во рудник „Булмак“ во Пробиштип, информира МВР.

Тој бил пренесен во болница во Штип. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Двајца полицајци и еден возач повредени во судар меѓу полициска „Шкода“ и „Берлинго“

Никола Осило

Сметководителка 44 пати оправдувала директор на јавно претпријатије во Охрид за неоправдани патни трошоци

Несекојдневен случај во Струга: Ја натепал сопругата и три дена ја држел заклучена во соба

Никола Осило