еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Повредените во сообраќајката кај Ласкарци нема да плаќаат партиципација за здравствено осигурување

Повредените патници во сообраќајната несреќа кај Ласкарци ќе бидат ослободени од плаќање партиципација при користењето на здравствени услуги, одлучи денеска Владата на редовна седница.

Одлуката, како што стои во соопштението од Владата, е донесена во знак на солидарност и сочувство со семејствата на починатите и повредените во сообраќајната несреќа.

Фото: meta.mk

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АХВ: Мандарините од Турција се безбедни за јадење

Редакција

(ВИДЕО) Која е Царовска приватно: Сака да сними дует со Бредли Купер, омилен филм и е „Џокер“

Редакција

Кои превентивни мерки да ги преземете за да се заштитите од корона вирусот

Редакција