еМагазин
Image default
Локално

Повредено момче по напад со нож

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против В.И.(39) од с.Франгово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“, информира МВР.

На 27.09.2019 во с.Франгово, по претходна расправија, пријавениот со остар предмет го нападнал Е.К.(18) од с.Франгово и му нанел телесни повреди.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Охриѓанец пронајден починат на работното место

Никола Осило

Куче скитник каснaло девојка на Кејот во Скопје

Никола Осило

Голема акција на МВР против дивите тркачи: Запленети 35 мотоцикли

Никола Осило