еМагазин
Image default
Локално

Повторно бомба кај прилепското кафуле „Кафе Ин“, Обвинителство ја вештачи

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп изврши увид во кафе бар “Кафе Ин” каде вчера вечерта околу 23.30 часот во саксија за цвеќе беше пронајден предмет, налик на бомба.

„Во присуство на припадници од Одделот за антитерористичка заштита, првично е утврдено дека предметот е бомба која е по наредба на јавен обвинител е подигната, обезбедена и испратена на вештачење. Истовремено, издадени се насоки и наредби за целосно расчистување на настанот“, се вели во соопштението на ОЈО.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Отстранета рачната бомба која ги вознемири прилепчани

Рачна бомба поставена кај кафуле во центарот на Прилеп

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Повеќе лица тепале двајца малолетници во средно училиште во Гостивар

Никола Осило

Приведена дадилка која физички и психички малтретирала деца-близнаци

Никола Осило

Прилепчанец почина во сообраќајка со камион

Никола Осило