еМагазин
Image default
Локално

Повторно откорната спомен плочата на загинатите бранители кај Карпалак

На 14.05.2019 година во 13.00 часот во СВР Тетово и во Полициското одделение Сарај, М.Н. – претседател на одбор на бранители, пријавил дека била откорната спомен плочата на загинатите бранители, која била поставена на автопатот Тетово-Скопје на место викано „Карпалак“, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен кавадарчанец кој извршил 127 кривични дела и едно убиство во обид

Редакција

Апел до жителите од Поткожувјето да се воздржат од неитни патувања поради можни навеви од снег 

Редакција

Тепачка меѓу малолетни штитеници на домот „Ранка Милановиќ“

Никола Осило