еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Повторно вратена редовната автобуска линија до Солун

Грчката компанија Сименоидис турс повторно секојдневно вози на реалацијата Скопје-Солун и обратно.

Како што велат од Македонија сообраќај за еМагазин, грчката компанија го продолжила договорот, но нема информации до кога.

Пред извесно време имаше најави дека Сименоидис турс ќе престане да вози на оваа линија, а веќе неколку месеци истата релација не ја вози Македонија сообраќај.

За сега нема најави дали и Македонија сообраќај повторно ќе вози на оваа линија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Агенцијата „Еси“ го доби тендерот на општина Гази Баба за привремено вработување вреден 121.000 евра

Никола Осило

Заев и Ахмети со спротивни ставови за формирањето на војска на Косово

Редакција

„Аутомакедонија“ оствари добивка од 10,3 милиони денари

Никола Осило