еМагазин
Image default
Локално

Пожар „изеде“ неколку објекти во Старата битолска чаршија

На 09.09.2019 во 13.25 часот во Полициската станица Битола било пријавено дека настанал пожар во неколку објекти на ул.„Крали Марко“ во Старата битолска чаршија, информира МВР.

Пожарот бил изгаснат од екипа од Територијалната противпожарна единица Битола. Увид ќе се врши во текот на денот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Едногодишно бебе повредено во сообраќајка на „Илинденска“

Никола Осило

(Фото) Се утврдуваат штетите во Преспа: Се расчистуваат патиштата, домаќинствата се враќаат во нормала

Редакција

Уапсени 19 танчерки сосе сопственикот во кафана во село во полошко

Никола Осило