еМагазин
Image default
Локално

Пожар на планината Јабланица

Голем пожар избувна на планината Јабланица, меѓу селата Октиси и Вишни.

Поради непристапност на теренот екипите на Територијалната против пожарна единица, како што изјави за МИА командирот Ристе Талевски, не можат да интервенираат.

-Теренот е карпест, немаме пристап за гаснење. Екипите на ТППЕ Струга се на местото и ги штитат викендичките од евентуално проширување на пожарот, информира Талевски.

Според него, зафатена е голема површина шума, но не постои опасност за проширување кон населените места.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожари секој ден: Кој тоа си ја пали сопствената држава и сака да предизвика криза?

Командирот на противпожарната единица Скопје, Кочовски: Сите пожари се подметнати

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Истекува рокот за пријавување: Кои канцеларии на УЈП ќе работат и денес?

Никола Осило

Твитерџија повикан во МВР заради ширење расистички материјал

Никола Осило

Долг од 15 милиони денари причина за прекинот на снабдување со природен гас во Oпштина Чаир?

Редакција