еМагазин
Image default
Локално

Пожар во Јасен

На 26.03.2019 околу 00.10 часот во СВР Тетово било пријавено дека на место викано „Суроч“, атар на село Луковица, општина Желино, настанал пожар на шумски предел сопственост на ЈПУ-ЗПП „Јасен“-Скопје, иформира МВР.

Со пожарот била зафатена нискостеблеста шума и биле оштетени четири дрвени бандери од среднонапонска мрежа, сопственост на ЕВН – подружница Тетово. Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид извршила екипа од СВР Тетово.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се степале шестмина скопјани

Никола Осило

Го тепал во зградата на Основниот суд 1 во Скопје

Никола Осило

Украдени над 25 илјади евра од просторија за брз трансфер на пари во Струмица

Никола Осило