еМагазин
Image default
Локално

Пожар во бутик во Скопје

На 13.11.2018 година околу 04,00 часот е пријавено дека во бутик лоциран во трговски центар на улица „Јани Лукровски“ во Скопје избувнал пожар, при што бил зафатен и банкоматот кој бил во склоп на бутикот од надворешната страна, информира МВР.

Од страна на противпожарна екипа пожарот е изгаснат. Извршен е увид на местото на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Две деца оставени сами во автомобил на паркинг во Ново Лисиче, пренесени в болница

Редакција

Тешка сообраќајка на бул. „Теодосиј Гологанов“

Редакција

Тројца скопјани со тупаници расчистувале недоразбирање во сообраќајот

Никола Осило