еМагазин
Image default
Локално

Пожар во дуќан во Скопје

На 19.07.2018 година во 23,00 Д.М.(63) од Скопје пријавил пожар во објект предвиден за дуќан, негова сопственост, лоциран на улица „Методија Митевски“, информира МВР.

Истиот појаснил дека од соседите бил известен дека дуќанот бил во пламен кој самиот успеал да го изгасне. Од пожарот оштетени се неколку килими и завеси кои се наоѓале во дуќанот. Увид ќе се изврши во текот на денешниот ден.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Го нападнале по расправија за паркинг место во Скопје

Редакција

Триесет години љубов во една фотографија од Зоолошката градина во Скопје

Редакција

Опожарен и ограбен угостителски објект во Скопје

Никола Осило