еМагазин
Image default
Локално

Пожар во Полициската станица во Валандово

На 12.08.2019 во 18,20 часот во Полициската станица Валандово во одделот на крим техника настанал пожар, при што е нанесена материјална штета, информира МВР.

Нема повредени лица. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Струмица, Јавен обвинител и ДЗС, а материјалната штета дополнително ќе бидат утврдена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трилер-кражба на обложувалница во Скопје: Вработена „зготвила“ вооружен грабеж

Никола Осило

Тешко повредена скопјанка по удар од возило

Никола Осило

Директорка на училиште вработила наставник без соодветно образование

Никола Осило