еМагазин
Image default
Локално

Пожар во стан во Скопје, евакуирани дел од станарите

На 21.12.2019 во 20.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Пушкинова“ настанал пожар во стан, сопственост на А.Ж.(54), поради што дел од станарите биле евакуирани, информира МВР.

Во 21.50 часот пожарот бил локализиран од страна на Бригадата за противпожарна заштита. Повредени лица нема, а увидот е во тек.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Водата во Дојранско езеро безбедна за капење

Редакција

Трагедија: Беровчанец почина под тркалата на својот трактор

Никола Осило

Трагедија во Неготино: Го пронашле синот починат во тоалет

Никола Осило