еМагазин
Image default
Локално

Пожар во стан во Скопје: Сопственикот заврши во болница поради задушување

На 24.05.2019 во 10.10ч.на улица “Вич“  во Скопје во зграда на 17 спрат избувнал пожар во стан во кој бил В.Ѓ (58), кој заради вдишување на поголемо количество на чад, со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при клинички центар “Мајка Тереза“, информира МВР.

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот е целосно изгаснат во 10.55 часот. Увид ќе се врши во текот на денот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведен Косовар кој со украден „Голф“ сакал да влезе во земјава

Никола Осило

Скопјанка уапсена при пасошка контрола на скопскиот аеродром

Никола Осило

Жена повредена кога во неа удри автобус кај Железничка станица

Редакција