еМагазин
Image default
Локално

Пожар во стрелиштето во охридската населба Бејбунар

На 16.06.2019 година околу 04.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека на стрелиште во населбата „Бејбунар“ во Охрид избувнал пожар кој ја зафатил просторијата за гаѓање како и дел од две други помошни простории, информира МВР.

Пожарот е изгаснат од Територијалната противпожарна единица Охрид.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Југо“ се удрило во „пежо“: Две деца повредени во сообраќајна несреќа

Редакција

Кривична пријава против М.К од Охрид, бидејќи на Фејбсук се заканил кон пратеник

Редакција

АМСМ: Возачите да не го користат автопатот Миладиновци – Штип, се вршат проверки од безбедносен карактер

Никола Осило