еМагазин
Image default
Локално

Пожар во транспортен воз на граничниот премин Табановце

На 11.09.2019 година во 23.40 часот било пријавено дека на Граничен премин „Табановце“, на влез во Р.С. Македонија, настанал пожар во четири вагони од транспортен воз кој сообраќал на релација Белград, Република Србија – Неготино, Р.С. Македонија, информира МВР.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово. Увид извршила екипа од СВР Куманово.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Малтретирал жена и нејзиното семејство на социјалните мрежи бидејќи сакал љубовна врска

Редакција

Починал превртувајќи се од трактор

Никола Осило

Измамена штипјанка: Им дала пари за заедничка куќа, ја сместиле во „шупа“

Никола Осило