еМагазин
Image default
Локално

Пожар во угостителски објект во Скопје, зафатено и паркирано возило

На 14.01.2020 во 01.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во угостителски објект на ул. „Томе Пуре“ во Скопје. Со пожарот бил зафатен задниот дел од објектот, во кој имало повеќе стари гуми од возила, кровната конструкција на објектот и помошната просторија, сопственост на А.С., како и товарно возило „рено мастер“, сопственост на Н.С.(52) од Скопје, кое било паркирано во непосредна близина, информира МВР.

Пожарот бил локализиран од екипа на Противпожарната бригада Скопје, а повредени лица нема. Извршен е увид.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со фалсификувани евра платиле цех во кафана во Гостивар

Никола Осило

Лизгање на земјиште предизвика несреќа: Двајца браќа загинаа во Чаир

Редакција

Кривична пријава за поранешен градоначалник на Карбинци

Никола Осило