еМагазин
Image default
Локално

Пожарникар од Струмица физички нападнат кога пристигнал на место да гаси пожар

На 30.09.2019 во 17.00 часот во СВР струмица, З.Ш.(56) од Струмица, вработен во Територијалната противпожарна единица Струмица, пријавил дека истиот ден околу 15.10 на местото викано „Просенички пат“ бил физички нападнат од лицетот Т.С..

Според пријавеното, тој бил нападнат во моментот кога пристигнале на наведеното место по пријава во Територијалната противпожарна единица за настанат пожар. По целосно документирање на случајот, против Т.С. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Притвор од 30 дена за осомничениот за синоќешното убиство во Тетово

Никола Осило

Голем интерес за акцијата за бесплатен приклучок на Снабдување со топлина Балкан Енеџи

Редакција

На Ќафасан приведено лице барано од Интерпол

Никола Осило